Odpowiedź na oświadczenie administracji

Widać, że administracja nie ma żadnych argumentów poza ad hominem - próbą dyskredytacji argumentów ze względu na osobę autora.
Bzdurne hasełka, że "administracja nie kryła ani Neuropy, ani żadnej innej grupy manipulujacej serwisem" są po prostu kłamstwem. Albo przyznaniem, że zgłoszenia użytkowników nawet nie są przeglądane. Ale w sumie, czego oczekiwać - przyznania się do winy? W sprawie Bakuja też nie wyciągnięto praktycznie żadnych konsekwencji, cóż.
"Ponieważ analiza setek zaminusowanych czy zaplusowanych komentarzy (często mowa o treściach które miały po kilkaset głosów)".
Są to po prostu kłamstwa - komentarze zmanipulowane zawsze były zgłaszane w konkretnym momencie, gdy miały co najwyżej kilkadziesiąt głosów. Ignorancja czy dyskredytacja?

"zabezpieczenie przed automatami nie jest możliwe, bo te zawsze mogą symulować działanie użytkownika w sposób uniemożliwiający odróżnienie automatu od żywego człowieka".
Osobom obytym w temacie zostawiam zwrot honey-pot, a reszcie proste wytłumaczenie - skoro było możliwe zablokowanie skryptu, to równie łatwo można było zamiast blokować - logować, kto oddaje głosy automatem.

wstęp dobranocka lista multikont screeny korespondencja z administracją Minus day! zmanipulowane wykopane zakopane skryptozakładka

Witajcie. Myślę, że należy się Wam kilka słów wyjaśnienia. Pamiętacie usuniętą sprawę Bakuja? Cóż, tym razem też jest podobnie. Długa jest lista zarzutów do administracji...
A, zalecam robienie mirrorów, zwykłe Ctrl + S wystarczy, by tę stronę wyświetlić gdziekolwiek, gdzie jest internet.

#Nie ma żadnego Gindena i nigdy nie było

Prawie trzy lata temu założyłem konto na Wykopie. Całkiem inny serwis, inni ludzie, inny ja. Nie wiem od czego zacząć.
Chyba tylko podziękuję, ale to na końcu wpisu.

#Dobranoc

Kiedy umieszczę to jako znalezisko, usunę konto. Może je potem przywrócę, by zachować możliwość odbierania i pisania privów, ale na pewno zablokuję sobie możliwość innych akcji. ;)

#Administracja...

#Kryje multikonta

Lista multikont.
 1. @Dr-Pindershloss
 2. @Crosseyed_Mary
 3. @SEKATORRR
 4. @gitter
 5. @doktor_molibden
 6. @sergonicol
 7. @Czarodziejski-Sekator
 8. @kadax200
 9. @t0xic
 10. @szczelecwyborowy
 11. @smok-wawelski
 12. @Happy-Rotter
 13. @Gulivver
 14. @JakToSieStaIo
 15. @stupor
 16. @sr0gazima
 17. @Nikryo
 18. @Voliamidre
 19. @Gangst3ri
 20. @nihilizator
 21. Były też wpadki

 22. @Pierre_Dolnik
 23. @RabarbarBojowy
 24. @stalowy_muzg
Mała aktualizacja - część z tych multikont dostała

bany CZASOWE za agroaferę

- masowe wykopywanie/zakopywanie zboża i betonu.
Ale czas na odrobinę historii. Za wykrycie całej sprawy odpowiada @John_Finn.
Naturą problemu jaki spotkał, okazała się administracja i jej nieśmiertelne przekażemy sprawę działowi moderacyjnemu.
Przełom przyniosło dopiero użycie API - szybkie przeiterowanie się po wykopanych i dodanych całego lewactwa dało mi listę ich zakopanych - niepełną, oczywiście.

A ich wpadki? Tutaj - 4 z 5 pierwszych wykopujących zbanowanych za multikonto.
Tutaj powtarza się RabarbarBojowy.
Tutaj jest ciekawy przypadek - 7 z 13 wykopujących zostało zbanowanych za multikonto..

#Dowody

Jeśli chcecie krwi, to ją dostaniecie.

#Tak, kryje.

#Minus day!

Pamiętacie dość histeryczny wpis artpopa?
Kilkanaście minusów dla @dziadekwie i @artpop w kilka minut. Wpis artpopa ma datę 2013-05-13 12:43:53. Jak łatwo zauważyć, między 12:20, a 13:04, 10 kont z grupy zdążyło znalezisko wykopać. PS. Połącz fakty.

Jedenastego maja napisałem ten wpis. Wpis datuje się dokładnie na 2013-05-11 15:36:08. 15:16 - multikonta zaczynają kopać. ;)

Taki starszy wpis... Tym razem datowany na 2013-04-13 21:05:12. Oczywiście, kto wykopywał znalezisko? ;)

#Lista zmanipulowanych znalezisk

A, skrypty minusujące

Też kryte przez administrację, która bez problemu mogła postawić honeypota. Zgłaszane było i na privie Maciejowi i na kontakt.
Coś więcej w moim wpisie.

Administracja kryła Neuropę (right-wing i Narodowców też)

Tutaj miał być screen, ale @Adam787 (osoba, która ujawniła aferę) się nie odzywa na privie. Ale potwierdza to w komentarzu do mojego wpisu.

Dodatkowe motywy

Trolle, spamerzy, idioci - oni wszyscy nie dostają banów. Bany są za to dla denerwujących użytkowników jak Derp czy wh00kiers. Okej, ich zachowanie się może podobać, ale porównajmy je z rzeczami, których administracja NIE UZNAJE ZA TROLLING.
Przykład 1. Przykład 2. Komentarze w stylu "globalne żydostwo za sprawą swoich agentów w deseń Rostowskiego zrobi z Polski drugą Grecję i połowa społeczeństwa jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieni się w nieudaczników", czy "Wszyscy mówią o wojnie cywilizacji między islamem a tzw. światem zachodnim, nikt jednak nie wspomina o globalnym żydostwie, które tą wojnę promuje i animuje, oraz które stało za jej wywołaniem, używając swoich agentów w krajach Europy zachodniej do importu milionów muzułmanów z krajów arabskich. A ja uważam, że w kontekście tej wojny powinno się najgłośniej mówić o żydostwie".
Karaczany też są w specjalnej pozycji - zgłaszanie za avatar też nic nie daje.

Pan Fox_Mulder, najwyraźniej zbiegły pacjent psychiatryka. Był wielokrotnie zgłaszany za zakopywanie za nick, trolling, obrażanie użytkowników. Tygodniowy ban.
To też nie jest troll.
Już nie wspominam o wszystkich przypadkach zakopywania po nicku.
To z kolei NIE JEST SPAM.
O, to nie jest spam.
Kilkadziesiąt znalezisk ze swoich wpisów na blogach i artykułów na portalach to też nie spam.
"Jestem na tej stronie aby rozpowszechnić mój kanał" - oj tam, tygodniowy ban za spam.
Reklamodawcy też są w specjalnej pozycji.
Fronda.pl
To też nie jest spam. Naprawdę.
Niespam.
Kolejny niespam - ledwie 10 znalezisk ze swojego bloga.

Podziękowania

Myślę, że czas na długą podróż, dawno nie widziałem wielu ludzi, zbyt dużo czasu minęło. A, na pewno zahaczę o Wrocławskie Wykop Party. A teraz czas, by podziękować kilku osobom.

#Skryptozakładka

A, gdyby ktoś chciał, skryptozakładka do podświetlania tych państwa.
javascript:(function(){var%20multikonta={'Dr-Pindershloss':{'color':'violet'},'Crosseyed_Mary':{'color':'violet'},'SEKATORRR':{'color':'violet'},'gitter':{'color':'violet'},'doktor_molibden':{'color':'violet'},'sergonicol':{'color':'violet'},'Czarodziejski-Sekator':{'color':'violet'},'kadax200':{'color':'violet'},'t0xic':{'color':'violet'},'szczelecwyborowy':{'color':'violet'},'smok-wawelski':{'color':'violet'},'Happy-Rotter':{'color':'violet'},'Gulivver':{'color':'violet'},'JakToSieStaIo':{'color':'violet'},'stupor':{'color':'violet'},'sr0gazima':{'color':'violet'},'Nikryo':{'color':'violet'},'Voliamidre':{'color':'violet'},'Gangst3ri':{'color':'violet'},'nihilizator':{'color':'violet'}};$('a','#votersContainer').each(function(i,el){var%20nick=$(el).text();if(multikonta[nick])%20{$(el).css('color','red');$(el).css('font-weight','900');$(el).css('background-color','rgba(255,%200,%200,%200.2)')}});})()